Madalpinge akude all mõistetakse tavaliselt ohutu pingega (alla 60V pingega) akupankasid.
Madalpinge akudel on mitmeid eeliseid kõrgepinge akude ees, eriti väikeste ja keskmise suurusega süsteemide puhul, muutes akudesse tehtud investeeringud vähem riskantseks ning võimaldades akude pikemaajalisemat ja odavamat ekspluatatsiooni.
Madalpinde akude eelised:
Töökindlus.
Tüüpiliselt koosneb madalpinge akulahendus mitmest paralleelsest akupangast, ühe rike vähendab küll süsteemi mahutavust, kuid ei halva süsteemi kui terviku tööd. Madalpinge akupangas on elementide arv väike, tõenäosus elemendi rikkeks samuti, lisaks peab igal liitiumaku elemendil olema väga täpne elektroonika akuelementide tööpinge kontrolliks, elementide ühtlustamiseks, laadimise ja tarbimise juhtimiseks. Liitiumakud on väga tundlikud nii üle- kui alapinge suhtes, mistõttu madalpinge akul peab olema kriitilise tähtsusega kalleid komponente kümnetes kordades vähem.
Turvalisus.
Madalpinge akudes olev pinge ei ole ohtlik. Tüüpiliselt pole küll nii madal- kui ka kõrgepinge akude pingestatud komponentidele ligipääsu, kuid ebasoodsate juhuste tõttu (niiskus, veetorustiku rikked, üleujutus, närilised, putukad jms) võivad kõrgepingeliste süsteemide puhul tekkida läbilöögid, tulekahjud või lihtsalt süsteemi väljalülitumine kergemini kui madalpinge akude puhul.
Lihtsus.
Madalpinge akudes on komponente vähe, vastavalt on ka võimalus nende rikki minekuks väiksem. Mida vähem on keerulisi komponente, seda lihtsam on viga tuvastada ja seda kõrvaldada. Madalpinge akude diagnostikat ja remonti on üldjuhul võimalik teha kohapeal, kõrgepinge akud viiakse remondiks tehasesse või sertifitseeritud töökotta.
Odavus.
Madalpinge akude puhul on elektroonika osakaal tervikust väiksem, mis alandab toote hinda, samuti ei ole madalpinge akude puhul vajalikud mitmed turvasüsteemid, kuna tegemist on ohutu pingega
Pikaajalisus.
LFP akude eluiga on pikk, tüüpiliselt vahemikus 4000...9000 tsüklit, ning enamasti on võimalik ka peale tsüklite arvu täitumist akusid edasi kasutada. Kui aku teeb iga päev ühe täistsükli võiks aku eluiga ulatuda 25..30 aastani. Kahjuks pole enamuse akudega nii pikki teste tehtud, küll aga on igapäevases kasutuses üle 14 aasta vanuseid liitiumakusid, mille mahutavus pole oluliselt vähenenud. Madalpinge akude puhul on lihtne nende ekspluatatsiooni jätkata ka juhul, kui tootja enam varuosasid ei paku või on tootja komponendid ebamõistlikult kallid. Madalpinge akudega tegelevad mitmed ettevõtted ning suure tõenäosusega on võimalik leida lahendus erinevatele probleemidele.